ISO, менеджмент, консалтингпользователи сайтаRSSФОРУМСТАНДАРТЫГОСТ РСЛОВАРЬНАВИГАТОРКОНСУЛЬТАНТЫ 
Логин : Пароль:   
       [регистрация] [напомнить пароль]
 

ФОРУМ
• Re: методики описания БП 
 23. Окт 08:43 от PrilipkoAI
• ISO 22000:2018 
 10. Сент 23:29 от GurbanovR
• HACCP vs FSMS 
 23. Авг 10:52 от PrilipkoAI
• Re: план контроля качества 
 13. Авг 12:07 от Facebook



Система соціального страхування в країнах БРІК

Страница для печати 

  • размещено в разделе: Страхование
  • Автор: vveretnov


  • найти еще статьи по теме:


    Дане питання є дуже важливим для розгляду саме у даний проміжок часу для нашої країни, адже Україна знаходиться на тому етапі коли вона зазнає кардинальних змін, таких як введення нової пенсійної реформи та інше. Тому саме зараз є найактуальнішим зрозуміти який ми можемо почерпнути позитивний досвід для нашої країни, задля подальшого становлення розвитку нашої держави.

    Чому саме така тема була обрана для розгляду? На мою думку, саме розгляд країн БРІК може послугувати найліпшим підґрунтям для виведення висновків для нашої країни, оскільки кожна з країн є дуже схожою на нашу, оскільки вони знаходяться на етапі розвитку і водночас дуже відрізняються від нашої. Тому розгляд даного питання є не тільки необхідним, але і дуже цікавим. Під час написання даної статті я спиратимусь на офіційні дані країн БРІК по всім напрямкам соціального страхування у цих країнах.

    Кожна країна є носієм своїх культурних цінностей, традицій і звичаїв, і тому я буду брати ці аспекти до уваги. От яскравим прикладом є КНР де громадяни даної країни чітко поділяються на міське населення і селян. Для кожної групи існують свої тарифи допомоги. У РФ ситуація дуже схожа на нашу, хоча і існує поділ на село і місто, там тарифи змінюються залежно від території проживання, оскільки територія РФ дуже велика. Індія, взагалі країна контрастів, де поряд межують найбідніша частина населення з найбагатшими у світі. Хотілося б зазначити, що середнього класу там майже немає. Бразилія – досить розвинута країна, у якій приділяють досить вагому увагу системі соціального страхування.

    Мета тематики.

    Насамперед, дуже важливим є те, що дане дослідження проводиться для покращення ситуації в Україні. Система соціального страхування у нас досить непогана, але спостерігаються певні недоліки, такі як звідки брати грошові кошти для повної оплати допомоги особам, які її потребують. На основі отриманих даних можна зробити певні висновки, що ж у нас робиться не так, і що можна буде почерпнути для нашої країни.

    У даній статті будуть використанні дані, які повністю охарактеризують стан системи соціального страхування країн БРІК. Напрямки будуть використані різні: пенсійне страхування, медичне страхування та інші не менш важливі сторони.

    Особливості побудови системи соціального страхування у країнах БРІК

    ФСС Росії виплачує допомогу при тимчасовій непрацездатності та безробіття, при вагітності та народження дитини, під час догляду за дитиною до півторарічного віку. Пенсійне забезпечення громадян похилого віку та інвалідів також відноситься до соціального страхування. Фонд соціального страхування Російської Федерації є одним з державних позабюджетних фондів, що відносяться до єдиної бюджетної системи Росії.

    Страхові внески на обов'язкове соціальне страхування стягуються з усіх видів доходу застрахованих, незалежно від джерел їх виплати. Це значить, що страхові внески нараховуються не тільки на оплату праці, а й на інші виплати, безпосередньо не пов'язані з результатами трудової діяльності. З 1 січня 2010 року набрав чинності федеральний закон № 255-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством». Цим законом встановлено такі види соціального забезпечення:

    1. допомога по тимчасовій непрацездатності;
    2. виплата під час вагітності та пологів;
    3. одноразова допомога при народженні дитини;
    4. щомісячну допомогу по догляду за дитиною;
    5. соціальні виплати на поховання при смерті і вагітності та догляду за дитиною.

    Обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань здійснюється в Росії з січня 2000 року відповідно до федерального закону від 24 липня 1998 року 125-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань».

    Цим законом передбачена соціальний захист застрахованої при настанні страхового нещасного випадку або профзахворювання, що призвело за собою тимчасову або постійну втрату працездатності, а в разі смерті застрахованої особи - соціальний захист утриманців та інших громадян, які мають право на забезпечення по страхуванню у зв'язку зі смертю годувальника.

    Обов'язкове медичне страхування є складовою частиною державного соціального страхування і забезпечує всім громадянам Російської Федерації рівні можливості в отриманні медичної і лікарської допомоги, що надається за рахунок коштів обов'язкового медичного страхування в обсязі та на умовах, відповідних програмам обов'язкового медичного страхування.

    З самого виникнення КНР всі жителі були поділені на селян і городян. Перші (до них відносилося 80% населення) не могли за власним бажанням переїжджати в міста і могли розраховувати тільки на підтримку членів своїх сімей, другі були обмежені в пересуванні пропискою, але мали право на мінімальні соціальні гарантії. Однак і до цього дня в Китаї зберігаються дві системи соціального страхування: страхування робітників і службовців та страхування сільських жителів.

    У першому випадку мова йде про декілька видів страхування. Пенсійне забезпечення здійснюється через створений в 1997 р. Фонд пенсійного страхування. Сьогодні їм охоплені 257 млн городян. Існує і медичне страхування. Типова медстраховка включає оплату лікування і профілактичних оглядів, але поширюється тільки на працюючих городян (130 млн чоловік). З 2010 р. влада почала використовувати державні та приватні страхові внески для медичного обслуговування безробітних і пенсіонерів з міською пропискою, а також представників малозабезпечених верств населення та інвалідів.

    В даний час збір внесків на соціальне страхування можуть здійснювати структури із соціального страхування та податкові органи з місцевих податків. Держава також вводить уніфіковану систему номерів соціального страхування для громадян і зобов'язує народні уряду повітового рівня і вище посилити роботу по збору внесків на соціальне страхування. Підприємства повинні самостійно подавати звітність та сплачувати внески на соціальне страхування; відстрочка, звільнення та зменшення розміру цих внесків неможлива, окрім як в обставинах непереборної сили.

    У КНР зберігається колишня система фондів соціального страхування, до яких відносяться: фонд базового пенсійного страхування, фонд базового медичного страхування, фонд страхування від виробничих травм, фонд страхування безробіття та фонд страхування вагітності і пологів. Дані фонди створюються окремо і ведуть облік коштів відповідно до єдиних державними правилами бухгалтерського обліку.

    Система охорони здоров'я в Індії характеризується множинними системами медицини, змішаних форм власності і різних видів доставки структур. До комунальної форми включають клінічні лікарні, лікарні вторинного рівня, першого рівня лікарень, диспансери, центри первинного здоров'я і медичні пункти. Крім того, включені державні установи для окремих професійних груп, таких як організована робоча сила, оборони, державні службовці.

    Хоча Індія добилася значних переваг з точки зору показників здоров'я - демографічні, інфраструктурні та епідеміологічні (див. таблиці 1 і 2), вона як і раніше звикла боротися з новими викликами. Мало того, що інфекційні хвороби зберігаються протягом довгого часу, але деякі з них, як малярія також спотворюють життя, а інші, як туберкульоз стають більш лікарсько стійкими.

    Аналіз фінансування госпіталізації показує, що більша частина людей, особливо в бідній частині повинні позичати гроші або продавати активи, щоб платити за госпіталізацію. Ця ситуація існує в сценарії, де охорона здоров'я фінансується за рахунок загальних податкових надходжень, громадське фінансування, зі своєї кишені, оплати та соціального і приватного страхування здоров'я.

    Бразилія характеризується тими ж напрямками що і попередні країни без суттєвих відмінностей.

    Особливості соціального страхування у країнах БРІК

    Загальні витрати на соціальне страхування

    • У 2011 році з фондів соціального страхування Російської Федерації передбачені виплати у розмірі 489.1 мільярда рублів(15,92 млрд. дол. США). Саме стільки планується витратити на соціальний захист населення Російської Федерації.
    • Взагалі було виділено на соціальне страхування в КНР 634,44 млн. юаней(99 610 000 дол. США).
    • Загальні витрати на систему соціального страхування в Індії сягає 23 млн. дол. США.
    • $ 409 300 000 - це сума допомоги, пільг яка була у вересні 2011 року в Бразилії.
    Загальні витрати на соціальне страхування країн БРІК за 2011 рік, млн. дол. США
    Рис.1. Загальні витрати на соціальне страхування країн БРІК за 2011 рік, млн. дол. США

    Тобто, стає очевидним, що найбільше системі соціального страхування приділяє уваги Російська Федерація порівняно з іншими. Варто зазначити, що витрати на соціальне страхування значно менші за обсягом ніж витрати РФ.

    Пенсійне страхування.

    • Російська Федерація – 4,7 млрд. руб. (152 941 100 дол. США), тобто дуже високі показники. У Москві в даний час відрахування підприємств на базове пенсійне страхування становлять 20-26%, відрахування працівників - 6%.
    • КНР – 136,3 млн. юаней (21 400 000 дол. США) Система базового пенсійного страхування поширюється на працівників міських підприємств, індивідуальні приватні господарства та працівників, що вступили в трудові відносини з іншими суб'єктами господарської діяльності в містах. У Пекіні в даний час відрахування підприємств на базове пенсійне страхування становлять 20%, відрахування працівників - 8%.
    • Індія – 4,6 млн. дол. США. У рамках пенсійного віку, пенсії за віком за місяць було надано особам у віці 65 років і вище. Тим не менш, Центр посилив цю пенсію у кількості рупій що дорівнює 200 рупій в місяць.
    • Бразилія – 89,428 млн. дол. США. У Бразиліі в даний час відрахування підприємств на базове пенсійне страхування становлять 12,6%, відрахування працівників – 9,66%.
    • Україна – 209 008 000 грн.(26 158 698 дол. США)
    Витрати на пенсійне страхування країн БРІК та України
    Рис. 2. Витрати на пенсійне страхування країн БРІК та України

    Левова частка на пенсійне страхування припадає на РФ, і на другому місці стоїть Бразилія.

    Медичне страхування

    • Російська Федерація – 509,8 млн. руб. (16 589 263 дол. США). Чисельність громадян, застрахованих по обов'язковому медичному страхуванню, склала 141,4 млн. чоловік; в тому числі 57,9 млн. працюючих громадян та 83,5 млн. непрацюючих громадян.
    • КНР – 126,65 млн. юаней (19 884 050 дол. США). Базове медичне страхування в КНР включає систему базового медичного страхування працівників, систему базового медичного страхування міського населення і нову систему спільного медичного забезпечення сільського населення. У Пекіні в даний час відрахування підприємств на базове медичне страхування становлять 10%, відрахування працівників - 2% + 3 юаня женьміньбі.
    • Індія – 9,35 млн. дол. США. Близько 24% всіх людей госпіталізовані. Очевидно, що державні інвестиції на здоров'я були порівняно низькими. Це дивлячись на те, що населення там 1,2 млрд. осіб.
    • Бразилія – 19 400 000 дол. США.
    • Україна – 47 000 000 грн (5 882 353 дол. США)
    Витрати на медичне страхування країн БРІК та України
    Рис. 3. Витрати на медичне страхування країн БРІК та України

    Тут ситуація більш рівномірна. Це пояснюється тим, що саме цьому страхуванню приділяють досить велику увагу.

    Варто навести більш детальну інформацію щодо РФ, оскільки системи соціального страхування у нас дуже схожі. Для більш детального і повноцінного розуміння наведу декілька діаграм.

    Отже, якщо порівняти 2006 і 2010 роки, то ми можемо простежити тенденцію до підвищення постраждалих на виробництві і звісно збільшення виплат.

    Тенденція до підвищення постраждалих на виробництві і звісно збільшення виплат

    Якщо ж простежити різницю між виплатами 2006 роком і 2010 роком то вона буде становити +424332,7 млн. руб. Прогнозовано, що у 2011 році ця тенденція також буде зростати. Це можна пояснити тим що виробництво постійно розвивається за рахунок введення нових технологій, тощо.

    підвищення витрат на медичну реабілітацію.

    Дана діаграма також демонструє тенденцію до підвищення витрат на медичну реабілітацію. Таким чином з 2004 року(1364,0млн.руб.) і до 2010 році (2985,9 млн. руб) спостерігається зростання на +1621,9 млн. руб.

    Щодо витрат на те, щоб уникнути травматизму на виробництві також ці витрати зростають.

    у даній діаграмі порівнюється страхувальники і сума грошових коштів яка безпосередньо виділена на усунення травматизму в наслідок оновлення виробничого устаткування

    Але у даній діаграмі порівнюється страхувальники і сума грошових коштів яка безпосередньо виділена на усунення травматизму в наслідок оновлення виробничого устаткування, то тут ситуація дуже цікава, адже у 2004 році кількість страхувальників була більшою ніж сума виділених коштів.

    Що ж можна сказати про наступні роки, то тут ситуація зворотня, тобто грошей більше ніж самих страхувальників. Як висновок можна сказати те, що просто підвищились ціни на ці послуги.

    динамика доходов и расходов фонда социального страхования

    Дана діаграма показує ситуацію щодо витрат і доходів РФ. З 2004 року і по 2006 рік витрати не перевищували доходи, що свідчить про те, що у країні ситуація була кращою ніж у подальші роки. Абсолютне відхилення видатків становить +350,6, доходи +304,5. Отже, ми бачимо що доходи зросли менше порівняно з витратами, що свідчить про погіршення ситуації в країні.

    рівень відповідності оплати допомоги по тимчасовій втраті безробіття

    У даному розгляді стає очевидним рівень відповідності оплати допомоги по тимчасовій втраті безробіття. Витрати на виплату допомоги по тимчасовій втраті безробіття має тенденцію до зростання (+113,9млрд.руб.). Кількість оплачених днів навпаки знизилась з 2004-2010 роки (-43,3 календарних днів).

    витрати на виплати допомоги по материнству

    Темп росту збільшився на 10,6%. Підвищення також спостерігається і щодо витрат на виплати допомоги по материнству на 135,9 млрд. руб. Хоча темпи росту народжуваності в РФ незначно але все-ж-таки знизився на 0,1%, але у всіх показниках ми бачимо лише підвищення, що є дуже позитивним явищем.

    витрати на допомогу по вагітності

    У даному випадку витрати на допомогу по вагітності зросли на 55,3 млрд. руб. Також тенденція до зростання спостерігається і по збільшенню кількості оплачених календарних днів на +41,6 млн. днів. Тобто, наразі приділяють дуже велику увагу матерям і їхнім народженим немовлятам ніж було це у 2004 році.

    Президент Росії Дмитро Медведєв підписав закони про бюджети Фонду соціального страхування (ФСС) РФ і на 2012 рік і на плановий період 2013 і 2014 років. Закони були прийняті Держдумою 22 листопада і схвалено Радою Федерації 25 листопада 2011 року. Доходи Фонду соціального страхування в 2012 році складуть 579 600 000 000 рублів, в 2013 році - 618 800 000 000 рублів, в 2014 році - 667,5 млрд рублів, витрати - 577,2 млрд рублів, 613 400 000 000 рублів і 658, 6 млрд рублів відповідно. Профіцит бюджету ФСС в 2012-2014 роках складе 2,3 млрд рублів, 5,5 млрд рублів і 8,9 млрд рублів відповідно. Витрати фонду на обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством в 2012 році складуть 417 700 000 000 рублів, в 2013 році - 444 900 000 000 рублів, в 2014 році - 481 700 000 000 рублів. На обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань видатки заплановані в розмірі 69800000000 рублів, 75 млрд рублів і 80100000000 рублів відповідно.

    Висновок

    Отже, як висновок можна сказати одне – у світі панує страх перед великою кількістю нових хвороб, проти яких важко або неможливо боротися. Наслідком цього і у країнах БРІК користується великим попитом медичне страхування. Дійсно, такий попит саме на даний напрям страхування може бути викликане і тим, що досить складна демографічна ситуація. Як приклад, РФ, з кожним роком населення скорочується, але темпи скорочення населення помітно починають знижуватись, що говорить про ефективність системи соціального страхування. В Україні така ситуація також простежується. КНР і Індія, взагалі, відомі світу найбільшою чисельністю населення. Для цих країн є обов’язковим ведення найбільш ефективної системи соціального страхування. Але є недолік у системі соціального страхування даних країн – це поділ населення на певні категорії, тобто на багатих і бідних, на міських і сільських жителів. Залежно від цього надається відповідний рівень допомоги. Хотілося б наголосити на тому, що бідним громадянам надається менша допомога.

    Що ж стосується Бразилії, то тут система соціального страхування є досить розвиненою але все ж порівнюючи обрані країни, то варто сказати що найбільше приділяє увагу Російська Федерація соціальному страхуванню, що є дуже позитивним явищем для неї. Оскільки, таким чином знижується рівень бідного населення, збільшуючи вагому частину середнього рівня. Також, дуже позитивним явищем є збільшення розміру допомоги майбутнім матерям, що веде до поліпшення демографічної ситуації в країні.

    Щодо України, то почерпнути їй майже нічого не можна, оскільки система соціального страхування ідентична російській. Просто продовжувати йти тим шляхом яким ми йдемо.

    Бібліографія:

    1. http://www.fss.gov.mo/por2/pmain.htm - Regime da Segurança Social/Фонд соціального страхування Бразилії – офіційний сайт
    2. http://pt.io.gov.mo/Legis/record/12160.aspx - Fundo de Segurança Social/документи по соціальному страхуванню Бразилії
    3. http://translate.googleusercontent.com – міграційні послуги
    4. http://www.ssf.gov.cn - 全国社会保障基金理事会/національний фонд соціального забезпечення Китаю
    5. http://baike.baidu.com/view/757741.htm - 社会保障基金/Фонд соціального страхування
    6. http://www.fss.ru - Фонд Социального Страхования Российской Федерации
    7. http://hindi.indiawaterportal.org/node/34605 - Фонд соціального страхування Індії
    8. http://www.fpsu.org.ua - Офіційний веб-портал ФПУ

    Медведєва Анжеліка

    Еще статьи научного семинара на тему: "Усовершенствование системы социального страхования":





  • размещено в разделе: Страхование
  • Автор: vveretnov


  • найти еще статьи по теме:
      

    менеджмент качества ( процессы | школа качества | нормирование | управление качеством | хассп)
    книги: стандарты | качество | ХАССП | маркетинг | торговля
    управленческий консалтинг ( планирование и контроль | конфликтменеджмент)
    новости и события: пресс-релизы | новые стандарты | новости партнеров | новости | архив новостей, статей
    новая торговля (автоматизация | магазиностроение | маркетинг и экономика)
    интернет-маркетинг (создание сайта | интернет - бизнес)
    финансы & страхование (страхование | бизнес-школа)
    обзоры и интервью: маркетинг | консалтинг | торговля | управление качеством )
    энциклопедия: это интересно | глоссарий | о семье | менеджмент семьи | каталог ресурсов