Акции IT-компаний

Apple - $203.86

Google - $1236.37

Facebook - $178.28

Amazon - $1861.69

Microsoft - $123.37

Yandex - $37.34

Netflix - $360.35

Türk öğrenciler Ukrayna üniversitelerini seçiyorlar.

27.12.2020 14:09

Türk öğrenciler Ukrayna üniversitelerini seçiyorlar.

Türkiye'den üç binden fazla öğrenci Ukrayna'da eğitim görüyor.

Bu rakam her yıl artıyor.

Türk öğrenciler neden Ukrayna'yı tercih ediyor?

Türkiye oldukça fazla genç nüfusa sahip bir ülkedir.

Bu nedenle, ülkedeki eğitim hizmetlerine olan talep önemlidir.

Ankara, İstanbul, İzmir ülkenin en büyük eğitim merkezleridir.

Makale https://ingek.com/tr/ sitesinin bilgilendirme desteği ile hazırlanmıştır.

Son on yılda, Türkiye'de yurtdışında eğitim almayı tercih etmek giderek daha popüler hale geldi. Devlet yasası temelinde, yurtdışındaki Türkler tarafından alınan diplomalar ulusal diplomalara uygun olarak kabul edilmektedir. Ve Ukrayna üniversitelerine kabul prosedürü, başvuru sahibi için kendi ülkesinden daha basitleştirilmiştir. Bir Ukrayna üniversitesine kayıt olmak için lise diplomasına ve temel konularda genel not ortalamasına sahip olmak yeterlidir.

Ayrıca Türkiye'den gelen öğrencilerin Ukrayna lehine tercihlerinin önemli nedenlerinden biri de iki ülkenin coğrafi yakınlığıdır. Türk ve uluslararası hava yolları, Türk şehirlerinden Ukrayna şehirlerine günde ortalama 20 uçuş gerçekleştiriyor. Çoğu, Kharkov'da, biraz daha azı Kiev ve Odessa'da eğitim almaya gidiyorlar.

Nispeten düşük kontrat fiyatı da Türkleri Ukrayna'ya çekiyor. Yabancılar için öğrenim ücretleri Türkiye'deki devlet ve özel üniversitelerden önemli ölçüde daha düşüktür. Türkler için popüler uzmanlık alanları tıp, bilişim-bilim, mimarlık ve mühendisliktir.

Ukrayna'da Türk öğrencilere öğretmenin özgüllüğü nedir?

Türk öğrenciler, eğitim dili bilgisi olmadan gelirler, kural olarak, dil eğitimine girerler. Ve bu süre zarfında yerel ortamdaki yaşam koşullarına uyum sağlarlar. Dil sorunları nedeniyle, genellikle üniversite çalışanları, yurtlar, para alırken bankalarda çalışanlarla iletişimde zorluklar yaşanmaktadır. Bunu dikkate alarak, INZHEK İş Merkezi çalışanları, havalimanında buluşmadan üniversiteye kaydolmaya ve ayrıca diploma almaya kadar öğrencinin tam desteğini üstlenir. Öğrenciye sınavlarda, bir pansiyona yerleşirken veya bir daire kiralamaya, ev satın alımlarında vb. eşlik ediyorlar.

Karantina, Ukrayna'da Türk öğrencilerin eğitimini nasıl etkiledi?

Mart 2020'de salgının başlangıcı sırasında, Türkiye'den öğrencilerin% 80'i evlerine döndü. Pandemi ile ilgili durum, üniversiteleri çevrimiçi öğrenmeye adapte olmaya ve geçmeye zorladı. Bu arada, Türkiye'de bugün hala çevrimiçi eğitim sistemine bağlılar.

Eylül ayında, hem öğrenimlerine devam edenler hem de ilk kez girenler yeni bir davetle gelen Türk öğrencilerin gelişi yeniden başladı.

Yeni girenlerin sayısının geçen yıla göre azalmadığını söyleyebiliriz. Elbette maddi nedenler ve sağlık kaygıları nedeniyle okulu bırakan öğrencilerin belirli bir yüzdesi var. Ancak, Türkiye'nin yabancı üniversitelerin öğrencilerine fayda sağlaması nedeniyle yeterli sayıda Türk okulu mezunu Ukrayna üniversiteleri lehine bir tercih yaptı. Örnek gibi, yabancı üniversitelerden Tükrkiye'deki devlet üniversitelere geçiş yasası. Bu yasa, yabancı bir üniversite öğrencisinin ülkesindeki benzer bir derse ve fakülteye akademik sertifika temelinde geçiş yapmasına izin verir.

Космические новости

Транспорт и концепты

Роботы и нейросети

Наука и мир ученых

Программное обеспечение

Железо и комплектующие

Смартфоны и гаджеты

Игровая индустрия и спорт

Интернет и новости