16+ /

Акции IT-компаний

Apple - $203.86

Google - $1236.37

Facebook - $178.28

Amazon - $1861.69

Microsoft - $123.37

Yandex - $37.34

Netflix - $360.35

Способи буріння свердловин

25.09.2021 18:11

Способи буріння свердловин

Способи буріння свердловин

Під час планування робіт з буріння свердловин в Хмельницьку у власників приватних будинків і дач виникає багато запитань: кому доручити їх виконання, який варіант буде найбільш доцільним, в чому різниця між ними, скільки коштуватиме це задоволення. Тому варто попередньо вивчити це питання, вибрати найбільш доцільний варіант та знайти досвідчених спеціалістів, які зможуть реалізувати поставлені перед ними завдання якісно. Звертайтесь на будівельний портал Послуги.UA, щоб ознайомитись з анкетами, відгуками і рейтингами буровиків, які спеціалізуються на таких видах робіт.

Варіанти буріння свердловини

Найбільш затребуваними способами на сьогодні є ударний і обертовий, які відрізняються принципом дії бурового інструменту. В залежності від механізмів, які застосовуються для виконання таких робіт, буріння виконується вручну і механічним способом.

Ручне буріння свердловини

Цей спосіб має наступні переваги:

  • невеликі затрати;
  • не порушується структура ґрунту.

Серед недоліків варто виділити:

  • невелику глибина буріння – не більше 20 м;
  • малий діаметр вододжерела;
  • невеликий дебіт.

Тривалість експлуатації пробитих вручну свердловин, в середньому складає 7-10 років при умові їх регулярної роботи. Збільшити цей термін можна шляхом планового і грамотного технічного обслуговування.

Механічний спосіб буріння з прямою промивкою

Це обертовий варіант, під час використання котрого вода проходить по стволу джерела зверху вниз.

Плюси використання цього способу:

  • більший діаметр буріння;
  • кращий дебіт.

Недоліком є «затирання» водоносного горизонту під час проходження ствола, але така проблема усувається прокачуванням джерела після завершення бурових робіт.

Для закріплення стінок в піщаних ґрунтах застосовують спеціальні розчини, такі як гепан, які добре тримають ствол, легко змиваються під час прокачування, що забезпечує максимальну водовіддачу водоносного горизонту.

Середній термін служби джерел, виконаних шляхом прямої промивки складає 15-20 років за умови їх інтенсивної експлуатації.

Механічне буріння із зворотною промивкою

Щоб збудувати високопотужну свердловину, застосовують механічний спосіб із зворотною промивкою (обертовий). Промивальний розчин проходить по стволу знизу догори.

Перевагою цього методу є максимальна кількість води з водоносного горизонту, яка забирається під час буріння. Недолік – велика вартість робіт. Зазвичай цим способом користуються великі організації, які планують споживати дуже багато води. В середньому, експлуатувати таке джерело можна на протязі 15-20 років і більше.

Важливо, щоб роботи по монтажу такого важливого об’єкта виконували професіонали. Не варто звертатись до новачків, які пропонують низькі ціни, використовують дешеві матеріали, погано знають технологію. Це може призвести до суттєвого скороченні терміну експлуатації автономного вододжерела. На сайті poslugy.ua можна вибрати відповідальних майстрів, які справляться з цією задачею на відмінно.

Космические новости

Транспорт и концепты

Роботы и нейросети

Наука и мир ученых

Программное обеспечение

Железо и комплектующие

Смартфоны и гаджеты

Игровая индустрия и спорт

Интернет и новости