16+ /

Акции IT-компаний

Apple - $203.86

Google - $1236.37

Facebook - $178.28

Amazon - $1861.69

Microsoft - $123.37

Yandex - $37.34

Netflix - $360.35

Підживлення баклажанів, які не можна пропускати

21.06.2021 18:35

Підживлення баклажанів, які не можна пропускати

Баклажани – великі любителі «поїсти». Тільки при хорошому та своєчасному додаванні добрива для теплиць можна очікувати від них рясного врожаю плодів. Однак не всі знають, скільки разів за сезон потрібно вносити добрива для баклажанів, чим та як їх підгодовувати.

Загальні відомості

Протягом усього вегетаційного періоду баклажанів потрібно добрива для теплиць не менше 5-6 разів. Перші дві підгодівлі потрібні під час вирощування розсади: першу проводять після появи першого справжнього листочка, другу – через 12-14 днів. Потім, після висадки розсади баклажанів на постійне місце, виконують 3-4 основні підгодівлі.

Мінеральна підгодівля

У цей період баклажанів для нарощування зеленої маси необхідно комплексне харчування з великою кількістю азоту. Підгодуйте їх таким складом:

• аміачна селітра (30 г) або сечовина (35 г);

• сульфат калію (18-22 г);

• суперфосфат (35-45 г).

Розведіть названі препарати в 15 л води та полийте молоденькі кущики під корінь.

Можна використовувати для першого підживлення баклажанів готові мінеральні склади для пасльонових культур або такі добрива, як Гумі-Омі, дженджик Люкс або Растворин.

Щоб уникнути опіків кореневої системи, перед кожною підгодівлею мінеральними добривами додатково полийте грунт навколо рослин. Для підгодівлі приготуйте сульфат калію та суперфосфат. У 15 л води розчиніть 2 ст.л. сульфату калію та полийте отриманим розчином рослини. Потім грунт під ними злегка подрихліте, насипте туди гранули суперфосфату (по 1 ст.л. під кожен кущ) і закрийте в землю.

Якщо кущики баклажанів до цього часу недостатньо наростили зелену масу, то в розчин, крім сульфату калію, додайте ще 2 ч.л. аміачної селітри.

Органічна підгодовування

Мінеральну підгодівлю можна замінити органічної: настоєм курячого посліду, гною або трави:

1. Для приготування настою з курячого посліду 1 л органіки залийте 10 л води та поставте в тепле місце на тиждень. Коли настій перебродить, розведіть його наполовину водою та полийте рослини з розрахунку 1 л готової підгодівлі під кущ. На кожні 10 л підгодівлі додайте склянку деревної золи.

2. Так само готують настій гною, однак після приготування він відразу готовий до вживання. В додатковому розведенні водою не нуждается. Азотсодержащію органічну підгодівлю в період бутонізації проводять тільки на дуже бідних грунтах або в тому випадку, якщо рослини явно відстають у рості. У всіх інших ситуаціях підгодуйте баклажани золою – добривом з великою кількістю калію. Її можна вносити як в сухому, так і в рідкому додатку.

3. Щоб приготувати настій золи, в відро гарячої води всипте 0,5 л золи та добре розмішайте. Через 2-3 дні настій процідіть та полийте їм зростаючі баклажани з розрахунку 1-1,5 л на кущ.

4. Для приготування «зеленого добрива» наповніть будь-яку ємність на 2/3 свіжоскошеної травою без насіння. Потім залийте до верху водою та поставте в тепле місце на тиждень. Після приготування настій процідіть, розведіть водою в співвідношенні 1: 5, та проведіть кореневу підгодівлю баклажанів.

У період плодоношення баклажани поливають трав'яним настоєм або настоєм дріжджів. Для приготування дріжджової підгодівлі 100 г пресованих дріжджів розведіть в 1 л теплої води. Потім додайте 1 ч.л. цукру і 0,5 л деревної золи. Поставте в тепле місце на 2-3 години. Після цього розведіть з водою 1:10 і полийте баклажани під корінь.

Космические новости

Транспорт и концепты

Роботы и нейросети

Наука и мир ученых

Программное обеспечение

Железо и комплектующие

Смартфоны и гаджеты

Игровая индустрия и спорт

Интернет и новости