16+ /

Акции IT-компаний

Apple - $203.86

Google - $1236.37

Facebook - $178.28

Amazon - $1861.69

Microsoft - $123.37

Yandex - $37.34

Netflix - $360.35

Чоловіча вишиванка: символізм орнаменту

02.03.2020 17:51

Чоловіча вишиванка: символізм орнаменту

Одягти українську вишиванку – це показник гарного тону і патріотизму. Тому така сорочка повинна бути в гардеробі кожного чоловіка. Вона, до речі, наділяється сакральним і навіть магічним значенням. Орнамент може впливати на долю людини і змінювати її в кращу сторону, потрібно тільки правильно його вибрати. У нашій статті ми розглянули основні символи, якими прикрашаються чоловічі вишиванки.

Трикутник

Вишиванка чоловіча, переважно, прикрашається геометричними фігурами. Один з найпопулярніших символів – трикутник. За давнім повір'ям він символізує собою могутню богиню землі. Вона служить тотемом, який приносить у дім щастя, благополуччя і достаток. Крім того, трикутник сприяє примноженню роду. Цей символ носили чоловіки, які хотіли, щоб у них народився спадкоємець.

Калина

Існує думка, що калина – це виключно жіночий символ. Дійсно, сьогодні можна купити вишиванку плаття із зображенням цих ягід. Вона призначається для юних дівчат на виданні, які хочуть знайти свого судженого або зачарувати хлопця, який займає серце.

Однак наявність даного символу допускається і в орнаменті чоловічої вишиванки. Справа в тому, що історія появи калини пов'язана з виникненням всесвіту і вогняної трійці. Спочатку ця кисла червона ягода для українців була символом безсмертного роду і сприяла довголіттю.

Листя дуба

На чоловічих вишиванках дуже часто зустрічаються композиції з дубовим листям. Це не випадково, адже дуб – це символ мужності, сили, хоробрості і інших якостей, якими повинен володіти справжній чоловік, годувальник i захисник сім'ї.

Крім того, дуб ототожнюють з богом Перуном. Це один з наймогутніших богів, який займає лідируюче положення в слов'янському пантеоні. Він посилав на землю грім і блискавки.

Виноградна лоза

Вишиванка, прикрашена виноградною лозою, призначається для сімейних чоловіків. Вона сприяє зміцненню шлюбних уз, створенню міцної і дружної сім'ї. Іноді на сорочках можна зустріти цілий сад-виноград. Він ототожнюється з життєвою нивою, де чоловік – сіяч, а жінка – берегиня родовідного древа.

Чорнобривці

Говорячи про чоловічі символи, не можна не згадати про чорнобривці. Цими яскравими квітами декорують практично всі сорочки. Їх відносять до цілющих символів. Вважається, що вони зміцнюють здоров'я, рятують від депресії, нудьги і поганого настрою.

Ромб

Ром пов'язують з плодючістю землі. У давнину таку вишиванку носили люди, які працювали в полі. Вважалося, що вона буде сприяти багатому врожаю, захистить його від природних катаклізмів, а значить рік не буде голодним. Крім того, цей символ є найсильнішим оберегом. Він захищав людину від злого умислу і пристріту.

Космические новости

Транспорт и концепты

Роботы и нейросети

Наука и мир ученых

Программное обеспечение

Железо и комплектующие

Смартфоны и гаджеты

Игровая индустрия и спорт

Интернет и новости