
Україна не виключення: як продаються нові автомобілі
Чомусь у не цілком компетентних людей прийнято звинувачувати автодилерів у високих цінах продажу авто і на автосервісі, нібито зайвому формалізмі і так далі. А дійсність іноді зовсім інша. Спробуємо розвінчати декілька міфів і розповісти реалії! Ми не хочемо давати оцінки: просто розповім реалії! Адже в суспільстві створений міф: нібито Європа і весь світ підтримують Україну і хочуть нам усіляких благ, капіталісти з ЄС нам готові за копійки авто продавати, а ось злі автодилери наживаються на простих українцях (купують авто на автозаводі за 10 євро, а нам продають за 10 тисяч євро і ще на сервісі грабують).
А чи так це? Чи так «піклується» про простих українців ЄС і капіталісти всього світу? Ось Вам реалії
- Автозаводи не дозволяють дилерам торгувати тільки найдешевшими і ходовими машинами, примушують продавати ще і моделі обмеженого попиту, які вимагають підвищених витрат на просування.
- Автозаводи зобов'язують дилерів придбавати тестовий транспорт - це серйозна стаття витрат.
- Автозаводи відбирають імпортні операції у дилерів, створюючи для імпорту власні фірми в Україні (це світова практика для усіх експортерів техніки, яка ведеться для того, щоб переводити материнській компанії прибуток від угод в закупівельних цінах і не давати багато заробляти дилерам).
- Постачання машин великим корпоративним клієнтам і лізинговим компаніям зазвичай виконують за пільговими цінами заводські представництва, доручаючи дилерам гарантійне обслуговування. Досвідчені люди не виключають того, що Автозаводи витіснятимуть з ринку провідних гравців, перекуповуючи у них добре налагоджений бізнес, як це робиться в Європі. Там тенденція виготівників транспортних засобів відкривати їх власні роздрібні автосалони посилюється. Ця тенденція понизить конкурентоспроможність дилерів - важко конкурувати з постачальником, який визначає ціни і маржу своїх дилерів.
- Рекламні кампанії автодилери повинні погоджувати з представництвами автозаводів. У представництв автоконцернів одні завдання (просування бренду), а у автодилерів інші (продажі НИМИ конкретних моделей автомобілів). Рекламні витрати кожен дилер оплачує сам. Представництво допомагає лише з PR - матеріалами, буклетами і заготівлями рекламних макетів, роликами відео для показу по місцевому телебаченню.
- Автозаводи постійно підвищують дилерам планові завдання - дилери повинні продавати і обслуговувати в сервісі певну кількість автомобілів за місяць, квартал або рік. Допускається незначне зниження планових завдань у зв'язку з сезонними коливаннями попиту.
Кожен автозавод САМ встановлює дилерам ціни реалізації (забудьте про міф грабежу автодилерами українців!!!!). При цьому враховується доход, який повинен отримати дилер для покриття витрат і розвитку. У різних виробників свій розмір доходу, для України він складає 2- 12 % від роздрібної вартості автомобіля. Дилери можуть надавати знижки за рахунок своєї маржі.
В цілях викачування більшого прибутку політика виробників спрямована на обмеження вільних дій дилерів з цінами. При виконанні дилерських планів виробники, як правило, надає бонуси. Причому автовиробникові для планування виробництва важливе виконання саме помодельного плану.
- Виробники регламентують технологію ремонту і нормативи часу на виконання робіт, перелік гарантійних робіт, мінімальний набір запчастин, що зберігаються на складі. Вартість нормо-часа робіт в сервісі більшість теж регламентує.
Для розрахунків по гарантійних ремонтах і по ремонтах відкликаних автомобілів автокомпанії мають свої нормативні ставки, по яких оплачують вартість робіт і замінених деталей, прибуток тут дуже обмежений і залежить від того, чи укладається сервіс в нормативи часу виконання робіт.
- Автокомпанії контролюють виконання дилерами технологічних процесів і їх відповідність рекомендованим.
- Автозаводи зобов'язують дилерів викупляти величезний склад автозапчастин. При цьому заморожуються значні засоби ( частенько кредитні), а частина цих запчастин в умовах безконтрольної контрабанди автозапчастин не будуть затребувані ніколи.
Ну як Вам?
Зрозуміло, що усе вищевикладене - це лише моє особисте оціночне судження, я не претендую на абсолютну правоту і я готовий вислухати критику з уточненнями.
Головне, що хочу донести: не демонізуйте українських автодилерів і не ідеалізуйте європейських і світових політиків і капіталістів!
Джерело: https://publish.com.ua – «Пабліш Україна»